2022 Yılına Kadar Yeni Nesil iPhone SE Modeli Tanıtılmayacak

Ekran analisti olarak bilinen Ross Young, yeni nesil iPhone SE modeli ile alakalı bazı bilgiler paylaştı. Analiste göre bir sonraki iPhone SE modeli, mevcut sürümle aynı şekilde 4,7 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Bununla birlikte Ross Young, 2022 yılına kadar yeni nesil iPhone SE modelinin piyasaya sürülmeyeceğini belirtmektedir.

Apple iPhone SE 2020 olarak isimlendirdiğimiz mevcut model, 4,7 inç boyutunda ekrana sahiptir. Aynı zamanda bu cihazın genel tasarımı ve ekran boyutu iPhone 8 modelinden alınmıştır. Buna ek olarak Apple’ın “iPhone SE Plus” isimli bir model üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. Hatta bu modelin 2021 yılı içerisinde tanıtılabileceği de söylenmekteydi. Ancak yeni raporlara göre bu durum gerçekleşmeyecek.

Apple analisti olarak bilinen Ming-Chi Kuo, 2022’ye kadar iPhone SE serisine yeni bir modelin dahil olmayacağını belirtti. Young’ın paylaştığı bilgiler aynı zamanda iPhone SE için 2021 yenilemesinin olmayacağını göstermektedir. Ancak 2022’deki küçük yenilemenin ardından 2023’te daha radikal bir tasarım değişikliği olabileceğini söylemektedir.

Bildiğiniz gibi Apple, uzun süredir büyük çentikli ekran tasarımı tercih ediyor. Ancak Apple’ın kamera delikli ve 6,1 inç ekranlı bir model üzerinde çalıştığı iddia edilmektedir. Raporlara göre Apple, söz konusu bu tasarımı 2022’de amiral gemisi modellerine getirmeyi planlıyor. Bu nedenle amiral gemisi modellerin ardından bu tasarım anlayışı uygun fiyatlı iPhone SE serisinde de kullanılabilir.

Kamera delikli ekran tasarımı, Android telefon üreticileri tarafından uzun süredir kullanılmaktadır. Bu tasarım sayesinde ekrandaki kullanılabilir alan, en üst düzeye çıkıyor. Bundan dolayı Apple’ın da yavaş yavaş bu anlayışa yönelmeyi planladığı belirtiliyor. 2022’de çıkacak ‌iPhone SE’de birkaç tasarım değişikliği olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte cihazın daha iyi bir işlemci ve 5G desteği alması beklenmektedir.

“2022 Yılına Kadar Yeni Nesil iPhone SE Modeli Tanıtılmayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak