AnTuTu, Mart Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Mart Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Mart ve 31 Mart arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Şubat ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Mart ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede bu ayın birincisi geçen aydan farklı. Bu ay listenin en tepesinde, Asus’un ROG Phone 5 modeli yer alıyor. ROG Phone 5, elde ettiği 731.376 puan ile zirveyi kaptı. Ardından ise ikinci sırada 724.333 puan ile Vivo iQOO 7 modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla Xiaomi Mi 11, Galaxy S21 Ultra ve OPPO Find X3 Pro modelleri gelmektedir.

Mart Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları:

Bu modellerin ardından altıncı sırada Exynos 2100 işlemcili Samsung Galaxy S21 Ultra modeli geliyor. Yedinci sırada Huawei’nin Mate 40 Pro modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise ASUS ROG Phone 3 modeli bulunuyor. Bu modellerden sonraysa dokuzuncu sırada Galaxy S21+ 5G ve hemen ardından OPPO Find X2 Pro modeli geliyor. Bununla birlikte listeye genel olarak baktığımız zaman önceki aylara göre işlemci çeşitliliğinin arttığını görmekteyiz.

Amiral gemisi modellerin performans listesi gibi orta sınıf modellerin listesinde de farklı yonga setleri görebiliyoruz. AnTuTu’nun Mart ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri Huawei Nova 7 modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından HONOR 30, Redmi 10X 5G ve Realme 7 5G modelleri geliyor. Bu modeller sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Mi 10T Lite 5G ve Redmi K30 5G modelleri bulunuyor.

Mart Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları:

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Xiaomi’nin akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Xiaomi Mi 10i yer alıyor. Sekizinci sırada ise Xiaomi Mi 10 Lite 5G modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Huawei Nova 7i modeli geliyor. Onuncu yani son sırada ise Helio G95 işlemcili Realme 7 modeli yer alıyor.

“AnTuTu, Mart Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak