AnTuTu, Nisan Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Nisan Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Nisan ve 30 Nisan arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Mart ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Nisan ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede bu ayın birincisi geçen aydan farklı. Bu ay listenin en tepesinde, Vivo’nun iQOO 7 modeli yer alıyor. Vivo iQOO 7, elde ettiği 821.324 puan ile zirveyi kaptı. Ardından ise ikinci sırada 814.604 puan ile Xiaomi Mi 11 Ultra modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla ASUS ROG Phone 5, Xiaomi Mi 11 ve OnePlus 9 Pro modelleri gelmektedir.

Nisan Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları (2021):

Bu modellerin ardından altıncı sırada Snapdragon 888 işlemcili Redmi K40 Pro modeli geliyor. Yedinci sırada OPPO’nun Find X3 Pro modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Samsung Galaxy S21 Ultra 5G modeli bulunuyor. Bu modellerden sonraysa dokuzuncu sırada Huawei Mate 40 Pro ve hemen ardından Xiaomi Mi 10 Ultra modeli geliyor. Bununla birlikte listeye genel olarak baktığımız zaman önceki aylara göre işlemci çeşitliliğinin azaldığını görmekteyiz.

Amiral gemisi modellerin performans listesine kıyasla orta sınıf modellerin listesinde daha farklı yonga setleri görebiliyoruz. AnTuTu’nun Nisan ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri Huawei Nova 7 modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından HONOR 30, Redmi 10X 5G ve Huawei Nova 7 SE modelleri geliyor. Bu modeller sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Realme Q2 5G ve Xiaomi Mi 10T Lite 5G modelleri bulunuyor.

Nisan Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları (2021):

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Xiaomi ve Samsung’un akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Redmi K30 5G yer alıyor. Sekizinci sırada ise Galaxy A52 5G modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Realme 7 5G modeli geliyor. Onuncu yani son sırada ise Snapdragon 765G işlemcili Xiaomi Mi 10 Lite modeli yer alıyor.

“AnTuTu, Nisan Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak