Buzdolabı Normal Çalışıyor Ama Bir Türlü Soğutma Yapmıyor

Soğutma fonksiyonu, bir buzdolabının temel üretilme nedenidir. Dolayısıyla soğutma yapmayan bir buzdolabı gereksiz yer kaplamaktan ve ürünlerinize tahrip etmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle buzdolabı çalışıyor ama soğutma yapmıyor şeklindeki bir sorun için mutlaka nedenleri en hızlı şekilde belirlemeniz ve çözüm müdahalelerinin yapılmasını sağlamanız gerekir. Buzdolabınızın elektrik bağlantılarının sorunsuz olduğundan ve normal şekilde çalıştığından eminseniz ve buna karşın soğutma yapmadığını belirlediyseniz profesyonel yardım almalısınız. Bölgenizde hem kaliteden ödün vermeyen ekonomik hem de güvenilir servis hizmeti için Kavacık Samsung Servisi merkezimizi arayabilirsiniz.

Buzdolabı Normal Çalışırken Neden Soğutma Yapmaz?

Buzdolabınızın normal çalışmasına karşın soğutma yapmaması sorununu daha detaylı olarak ele almanız gerekmektedir. Zira yeterli soğutma yapmama ile soğutma yapmama şikayetlerinin nedenleri birbirinden çok farklı olabilir. Dolayısıyla buzdolabınıza yapılacak arıza onarım müdahaleleri de farklılık teşkil eder. Buzdolabınız normal şekilde çalışmasına rağmen soğutma yapmıyor ise soğutma fonksiyonunu yerine getiren ana bileşenlerinde arıza meydana gelmiştir.

Buzdolabınızın normal çalışmasına rağmen soğutma yapmaması, yaygın olarak pervane arızasından kaynaklanmaktadır. Buzdolabınızın motoru normal şekilde çalışıp, güç oluşturmasına rağmen pervane dönmeyebilir. Pervanenin dönmemesi fiziksel sorunları nedeniyle söz konusu olabilir. Bu durumda buzdolabınızın dönüşü engelleniyor ise engel olan unsur ortadan kaldırılır. Arızalanmış ise sökülerek yenisiyle değiştirilir. Buzdolabınızın elektronik devresi de arızalı olabilir. Bu durumda uzman Maltepe Siemens Servisiteknikerleri tarafından müdahale edilmesi gerekir.

Buzdolabı Normal Çalışırken Soğutma Yapmama Sorunun Çözümü

Buzdolabınızın olağan şekilde çalışmasına rağmen içerisinde soğutma fonksiyonunu alamıyorsanız, cihazın kompresörü, pervanesi, termostatı arızalanmış olabilir. Bunun yanı sıra buzdolabınızın hava/gaz seviyesinde düşüş söz konusu olabilir. Maltepe Samsung Servisi firması olarak tüm bu olasılıkları göz ardı etmeden tamamına ayrı ayrı kontrol yapmaktayız. Yaptığımız kontrollerde arızalı olduğu belirlenen parça için doğrudan parça değişimi gerçekleştirmekteyiz. Buzdolabınızın gaz seviyesinde düşüş yaşanmasına bağlı soğutma yapamaması durumunda uzmanlarımız yerinde müdahale eder. Yapılan müdahalelerde uzman teknikerlerimiz gazı tamamen boşaltıp, gazın kaçışına neden olan ana sorunu belirleyip hemen onarmaktadır. Ardından buzdolabınız için uygun olan gaz seviyesini yakalamak için gaz şarjı yapar.