Erkeklerde Cinsel Sorunlar Ve Çözümleri Nedir?

Cinsellik canlıların yaşamının devamlılığı konusunda önemli bir yerde bulunmaktadır. Özellikle üreme düşünüldüğünde önemi daha da artmaktadır. Elbette cinsellik bunlarla sınırlı değildir. İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı cinsel birliktelikler yaşayabilmektedir. Böyle olunca cinsellik olmazsa olmaz bir noktaya gelmektedir. Ancak cinsellik her zaman mümkün olmayabilmektedir. Birçok sebep cinsel sorunlara yol açmaktadır.

 Cinsellik ile ilgili sorunlar ortaya çıktığında bir çözüm bulmak için ciddi bir şekilde emek sarf edilmektedir. Bu hem erkek hem de kadın tarafında olması muhtemel bir süreçtir. Erkekte yaşanan cinsel sorunlar cinsellik açısından kısıtlayıcı olmaktadır. Bu sorunların birçok nedeni ortaya çıkmaktadır.

 Cinsel Sorunlar

 erkeklerde cinsel sorunlar ve çözümleri konusuna kısa bir bakışta erkeklerde genellikle şu cinsel sorunlar ortaya çıkmaktadır; erken boşalma, cinsel isteksizlik, sertleşme sorunu, sertleşmeyi devam ettirememe. Bu sorunlar bireylerin yaşamını ve cinsel hayatını negatif yönde etkilemektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan bir erkek, cinsel hayatta yaşadığı olumsuzluğu günlük yaşama taşımaktadır. Bazı erkekler eken boşalmayı sürekli yaşarken bazıları arada bir yaşamaktadır. Çoğu erkek, stresli ya da aşırı uyarılma söz konusu olduğunda erken boşalma yaşayabilmektedir. Erken Boşalmanın birçok belirtisi vardır:

-Cinsel tatmin düzeyinde eksilme

-Utanç hissi yaşama

-Hayal kırıklığı duygusu

-Cinsel isteksizlik yaşama

-Kontrol dışı boşalmanın olması

-Kişinin kendisinden nefret etmesi bunlar arasındadır.

Cinsel İsteksizlik, birçok nedenle olabilmektedir. Ancak cinsel isteksizlik ile kliniğe başvuru az olmaktadır. Sebep olarak fiziksel nedenler ya da evlilik sorunları gibi nedenler ortaya çıkmaktadır. Sertleşme sorunu ve sertleşmeyi devam ettirememe ise, cinsel ilişki sırasında sertleşmenin ilişkiyi sürdürecek kadar olmamasıdır. Bunun yanında kimi zaman da sertleşme, ilişkinin başında ya da ortasında son bulabilmektedir.

 Cinsel Sorunların Tedavisi

 Tıptaki ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak birçok çözüm yolu ortaya çıkmıştır. Birçok hastalık ya da sorun tedavi edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de erkeklerde yaşanan cinsel sorunların tedavisi olmaktadır. Günümüz teknolojisinin sunduğu tedavi seçenekleri ile cinsel sorunlar kalıcı bir şekilde çözüme kavuşmaktadır. Birçok yöntemden verim alınmadığı takdirde ise kesin çare olarak mutluluk çubuğu devreye girmektedir.

 Penil Protez

 Mutluluk çubuğu veya penil protez ismiyle bilinmektedir. Mutluluk çubuğu kalıcı bir çözümdür. Penis içine yerleştirilen bir çubuktur. Sertleşmenin gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Kalıcı olmasının yanında memnuniyet düzeyi yüksek olan bir tedavi seçeneğidir. Kısa süren operasyonun ardından mutluluk çubuğu yerleştirilmesi yapılmaktadır. Peniste fiziksel bir görüntü bozukluğu yaratmamakta ve doğal görüntü korunmaktadır. Bundan dolayı da rahatlıkla tercih edilmektedir.