Galaxy S20 8K Video Kayıtları Dakikada 600MB Yer Kaplıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi telefonlarını tanıtmıştı. S20 ailesinin tüm modellerinin fiyat ve özellik bilgisine yine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Galaxy S20 8K video çekimi yapabilen harika bir telefon olarak karşımıza çıktı. Akıllı telefonun bu videoları çekerken videoların dakika başına ortalama 600MB yer işgal ettiği belirtildi.

İlgili İçerikler

Çok uzun ve çok sayıda 8K video içerikler çektiğiniz zaman telefonunuzdaki depolama alanının çabucak dolması muhtemeldir. Samsung, 8K çözünürlüğünde kaydedilen beş dakikalık bir videonun dahili depolama alanında yaklaşık olarak 3GB yer kullanacağını söyledi.

Galaxy S20 modellerindeki tek sorun 8K video kaydederken oluşan sınırlı depolama alanı değil. SamMobile tarafından belirtilen bilgiye göre, maksimum kayıt süresi sadece beş dakika işe sınırlandırılmış durumda. Yani 8K video çektiğiniz zaman beşinci dakikanın sonunda video otomatik olarak sonlanacaktır. Ayrıca 8K videolar yalnızca 24 FPS’de kaydedilebilir, 30 FPS veya 60 FPS gibi saniye kare hızlarda çekim yapamazsınız.

MicroSD desteği ile 1.5TB alana sahip olabilirsiniz

Bunların yanında Samsung, 8K video kaydederken video sabitleyicinin kullanılamayacağını açıkladı. En yüksek çözünürlükte depolamayı dert etmeden çekim yapmak istiyorsanız Galaxy S20 Ultra modelinin en yüksek depolamaya sahip versiyonunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu cihaz 1TB’a kadar microSD desteği sunuyor. Yani cihazda bulunan maksimum 512GB depolamayı da bunun üstüne eklersek toplam 1.5 terabayt depolama alanı elde edebiliyorsunuz.

Bu kadar depolama alanı elde etseniz bile telefonun dahili işletim sistemi önemli miktarda yer tüketecektir bunun yanında çeşitli uygulamalar ve multimedya içerikleriniz de kayda değer bir depolama alanı kullanacaktır. Yani ortalama 24 saat uzunluğunda 8K video kaydedebileceğiniz bir depolama alanı işin sonunda elinizde olacaktır.

8K video çekimi yaptığınızda yüksek çözünürlük sayesinde kayıt sırasında doğrudan 33MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilirsiniz. Çektiğiniz bu 8K video içeriklerini arkadaşlarınız göstermek isterseniz veya herhangi bir ekran üzerinden izlemek isterseniz maalesef bu zor olacaktır. Çünkü 8K TV’ler ve ekranlar oldukça yeni ve sınırlıdırlar. Ancak ilerleyen yıllarda oldukça yaygın olmaya başlayacaklardır.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak