Google Lens, Ekran Görüntülerindeki Metinleri Otomatik Olarak Çeviriyor

Google Lens, artık ekran görüntüsünde bulunan herhangi bir yabancı dili otomatik olarak çevirebilmektedir. Ayrıca bu çeviriyi herhangi bir ara adıma ihtiyaç duymadan kendi içerisinde hallediyor. Bu yeni heyecan verici özellik, Android 11 ve üstü sürümlerde çalışan cihazlarda kullanılabiliyor.

Söz konusu özellik Google Lens’in ekran görüntüsü kullanıcı arayüzünde karşımıza çıkıyor. Bu bölümde bir çeviri düğmesi görünür hale gelmektedir. Bununla birlikte bu düğmeye tıkladığınız aman gerekli metin hızlı bir şekilde algılanıyor. Bunun ardından ise bu metni hızlı ve otomatik bir şekilde istediğiniz dile çevirebiliyorsunuz.

Google, rakipleri arasındaki üstünlüğünü korumasına yardımcı olan yenilikleri yayınlamaya devam ediyor. Metni çevirmenin yanı sıra, ekran görüntüsündeki metni de kopyalayabilirsiniz. Ayrıca bu metin daha sonra çevrimdışı erişim için indirilebilir. Bunun yanı sıra Google Çeviri, Twitter veya Instagram gibi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından ayrıca çevrimdışı erişim için mevcut dil indirilebiliyor. Aynı zamanda ekran görüntüsünü hızlı bir şekilde tam Google Çeviri uygulamasına gönderebilirsiniz. Google Lens’ın bu yeni özelliğinin kullanılabileceği tüm cihazları henüz bilmiyoruz. Şu anda Android 11 sürümü ve daha yeni sürümlerde kullanıldığını biliyoruz.

Bununla birlikte Google bu özelliği daha fazla işlevsellik için web sürümüyle de entegre etmiştir. İlk olarak 2017 yılında tanıtılan Google Lens, şimdilerde yoluna başarılı bir şekilde devam ediyor. Aynı zamanda Google, mevcut hizmetini yeni özellikler ile destekliyor ve gelişimini devam ettiriyor.

“Google Lens, Ekran Görüntülerindeki Metinleri Otomatik Olarak Çeviriyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak