Google Pixel 5a 5G Modelinin Yıl Sonuna Doğru Tanıtılacağı Doğrulandı

Bir süredir Google’ın Pixel 5a modeliyle ilgili çeşitli söylentiler duyuyoruz. Ayrıca bu söylentilerden birinde Google’ın yeni akıllı telefon modelini devam eden yonga tedarik krizi nedeniyle iptal ettiği belirtilmişti. Ancak kısa süre önce Google tarafından bir açıklama yapıldı. Bununla birlikte bu açıklamada Google Pixel 5a 5G modelinin yıl sonuna doğru tanıtılacağı doğrulandı.

Google, bu açıklamayı ortaya çıkan söylentilerden yalnızca birkaç saat sonra yaptı. Bununla birlikte ABD’li şirketin açıklamasında, “Pixel 5a 5G iptal edilmedi. Bu yılın ilerleyen günlerinde ABD ve Japonya’da satışa sunulacaktır. Aynı zamanda geçen yılki [Pixel] a serisi telefonun tanıtıldığı zamana uygun olarak duyurulacak.” ifadeleri yer aldı.

Teknoloji devinin söz konusu modeli bu yıl içerisinde piyasaya süreceğini resmen öğrendik. Ancak yapılan duyuruda cihazın ABD ve Japonya’da satışa sunulacağı belirtilmektedir. Yani yüksek ihtimalle geri kalan ülkelerde bu model satışa sunulmayacak. Bununla birlikte Pixel 5a hakkında bildiklerimize gelirsek, geçen yılki Pixel 4a 5G‘ye çok benzeyecek.

Akıllı telefon 6,2 inç boyutunda bir OLED ekrana sahip olacak. Bununla birlikte cihazın arka bölümünde sol üst kısımda kare şeklinde bir kamera modülü yer alacak. Bu modül içerisinde çift kamera sensörü mevcut olacaktır. Bağlantı noktası olarak USB Type-C portuna sahip olan cihazda aynı zamanda 3,5mm kulaklık girişi de bulunacaktır.

Yonga seti konusunda ise yaklaşan cihazın Qualcomm’un Snapdragon 780 işlemcisinden güç almasını beklemekteyiz. Ayrıca Pixel 4a 5G modelinin Snapdragon 765G isimli yonga setinden güç aldığını da belirtelim. Bununla birlikte Google’ın yeni nesil akıllı telefon modelleri hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Google Pixel 5a 5G Modelinin Yıl Sonuna Doğru Tanıtılacağı Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak