Honor 8X Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei‘nin alt markası Honor, Mayıs ayı güvenlik güncellemesini bir dizi yeni özellik ile birlikte farklı akıllı telefon modellerine ulaştırıyor. Honor 8X modeli de bu güncellemeyi alan modellerden biri. Daha iyi sistem güvenliği ve daha optimize bir sistem arayüzü için bu güncelleme önemli.

Yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte Mayıs 2020’de yayınlanan güvenlik yamaları cihaza gelmektedir. Bu yeni Mayıs 2020 güvenlik güncellemesi, Honor modelini güvenlik açıklarına karşı daha da korunaklı hale getirmektedir.

Yeni yamada 2 kritik, 22 yüksek ve 2 orta seviye güvenlik sorunu düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Honor 8X cihazlarına sunulmaktadır.

Honor 8X Mayıs 2020 güvenlik güncellemesi EMUI 10.0.0.198 sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Paylaşılan ekran görüntüsünde de yeni güncellemenin paket boyutunun 99.73MB civarında olduğu görülüyor.

Honor, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Honor 8X Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Honor 8X Modeli Mayıs Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak