Honor Tablet X7 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Honor, bugün yeni tablet modelini duyurdu. Honor Tablet X7 ismiyle piyasaya sürülen cihaz, MediaTek’in Helio P22T isimli yonga setinden güç alıyor. Bununla birlikte tablette 5.100mAh kapasiteli bir batarya bulunmaktadır. Cihazın geri kalan özelliklerine ve satış fiyatına ise bu yazımızın devamında değiniyor olacağız.

Honor Tablet X7 Özellikleri

Honor’un yeni tablet modeli aslında giriş seviyesi özelliklere sahiptir. Bununla birlikte tabletin ekranı 8 inç boyutundadır. Aynı zamanda bu ekran 800 x 1280 piksel çözünürlüğünde ve LCD paneldir. Tabletin ekranının üst ve alt bölümlerinde kalın çerçeveler bulunuyor. Ayrıca üstteki çerçevede 2MP ön kamera yer almaktadır.

Arka bölümde ise 5MP’lik tek bir kamera bulunuyor. Ne yazık ki bu kameraya ek olarak bir LED flaş sunulmamış. Honor’un belirttiğine göre tabletin özel bir E-Kitap Modu bulunuyor. Bu mod ile birlikte uzun süreli okuma seansları sırasında göz yorgunluğu önlenmektedir. Aynı zamanda tabletin çocuklar için özel olarak tasarlanmış bazı özellikleri de mevcuttur.

Tablet X7 modelinin arka bölümü metal malzemeden yapılmıştır. Ayrıca bu yüzey, rahat bir tutuş için ince kumlu bir dokuya sahiptir. Bununla birlikte tablet 325 gram ağırlığındadır. Tabletin kalınlığı ise yalnızca 8,5 mm değerindedir. Bağlantı noktası olarak microUSB portuna sahip olan cihazda aynı zamanda 3,5mm kulaklık girişi de bulunuyor.

En başta da belirttiğimiz gibi tablette 5.100mAh kapasiteli bir batarya bulunmaktadır. Bu bataryayı cihazın alt kısmında yer alan microUSB portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Ne yazık ki herhangi bir hızlı şarj desteği mevcut değil. Ayrıca tabletin sadece mavi renk seçeneğine sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Honor Tablet X7 Fiyatı

Honor, bu cihazı Çin’de üç farklı versiyonda satışa sunacaktır. Wi-Fi modeli €115 ve 4G modeli €155 şeklinde fiyatlandırılmaktadır. Bununla birlikte çocuklara özel olarak tasarlanan versiyonun fiyatı ise €130 olarak belirtilmektedir. Aynı zamanda bu özel versiyon, güzel bir kılıfı da içermektedir.

Kaynak