Infinix Hot 10i Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Infinix Hot 10i modeli, bu haftanın başlarında Google Play Console’da görüldü. Bununla birlikte akıllı telefonun bazı teknik özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Ayrıca akıllı telefon, FCC sertifikasyon sürecinden de geçti. Bu sayede yaklaşan Infinix Hot 10i modelinin batarya kapasitesini ve şarj hızını da öğrendik. Bu yazımızda söz konusu modelin şimdiye kadar bildiğimiz özelliklerini aktarıyor olacağız.

Yaklaşan akıllı telefon modeli, Şubat ayının sonuna doğru FCC kurumu tarafından onaylandı. Bununla birlikte FCC listesine göre Infinix Hot 10i modeli, X659B model numarasıyla gelecek. Listede cihazın satış ismi gözükmüyor ancak tüm raporlar Infinix Hot 10i modeli olduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda GitHub’daki otomatik bir Google Play Sertifikalı Android cihazlar listesiyle de bu doğrulanmaktadır.

Google Play Console’da görülen Infinix Hot 10i’nin farklı bir model numarasına (X658B) sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bu iki model numarası da aynı modele ait olabilir. Bildiğiniz gibi bazı şirketler aynı modeli farklı pazarlarda satışa sunmaktadır. Bu nedenle farklı pazarlar için iki farklı model numarası mevcut olabilmektedir. Ancak tüm bunlar, bu ikisinin farklı cihaz olma ihtimalini de ortadan kaldırmıyor.

FCC’de yer alan bilgilere göre Infinix Hot 10i modeli, 5.850mAh kapasiteli büyük bi bataryaya sahip olacak. Aynı zamanda bu batarya 10W şarj desteği ile birlikte karşımıza çıkacak. Bununla birlikte akıllı telefonun arka kısmında kare şeklinde bir kamera modülü yer alacak. Bu modülün biraz alt bölümünde ise fiziksel parmak izi okuyucu bulunacaktır.

Arka bölümde nasıl bir kamera modülü olduğunu bilmiyoruz. Ancak modülün büyüklüğünü göz önüne alırsak burada ikili kamera kurulumu yer alacak diyebiliriz. Akıllı telefonun MediaTek Helio A20 işlemci, 2GB RAM ve Android 11 ile gelmesi beklenmektedir. Bununla birlikte Infinix tarafından henüz resmi bir tanıtım tarihinin açıklanmadığını da belirtelim.

“Infinix Hot 10i Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak