iOS 13.6 Güncellemesi Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler

Apple, bugün iOS ve iPadOS 13.6 güncellemesini yayınladı. 13.5.1 sürümünün üzerinden bir aydan fazla bir süre geçtikten sonra yayınlanan iOS 13.6 güncellemesi beraberinde birçok yeni özelliği de iPhone ve iPad kullanıcılarına sunmaktadır. Bu özelliklerden kısaca yeni sağlık uygulamaları ve Apple News uygulamasını örnek verebiliriz.

Apple’ın yeni güncellemesi Apple News+ aboneleri için profesyonelce hazırlanmış ve anlatılmış sesli hikayeler içeren yeni bir Apple News ses bileşeni sunuyor. Bununla birlikte Apple CarKey desteği artık iOS 13.6 ile birlikte etkin bir hale geliyor. Bu sayede kullanıcılar iPhone ve iPad cihazlarını bir dijital anahtar olarak kullanabiliyor.

Apple CarKey özelliği başlangıç olarak sadece belirli BMW modelleriyle uyumlu olarak çalışacak. Ancak iOS 14 güncellemesi ve sonrasındaki güncellemeler ile diğer otomobil üreticilerini de içerecek şekilde bu özellik genişleyecektir. Bu sayede birçok kullanıcı farklı model araçlarında Apple’ın bu özelliğini kullanabilecek.

iOS 13.6 ile birlikte Sağlık uygulamasında da “Belirtiler” olarak yeni bir menü kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca bir dizi hata düzeltmesi ve gelişmiş yenilikler de yine güncelleme yeniliklerine dahildir. Bununla birlikte dikkate değer bir diğer gelişme ise kullanıcıların artık iOS ve iPadOS güncellemelerini daha ayrıntılı bir şekilde kontrol edebilmeleridir.

Yeni iOS 13.6 ve iPadOS 13.6 güncellemesini ayarlar uygulaması üzerindne kablosuz olarak tüm uygun modellere indirebilirsiniz. Güncelleme ayrıntılarına erişmek ve güncellemeyi cihazınıza kurmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izlemelisiniz. Bununla birlikte Apple’ın iOS 13 güncellemesini çalıştırmayan modellere bir iOS 12.4.8 güncellemesi gönderdiğini de belirtelim.

“iOS 13.6 Güncellemesi Yayınlandı! İşte Yeni Özellikler” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak