Kombi Otomatik Su Tahliye Sorunu ve Çözümü

Günümüzde kombiler, artık ısınma ihtiyaçları için yüksek maliyetler ödemek zorunda kalınmamasını sağladığı gibi mekan içerisinde son derece hijyenik ve konforlu bir ısıtma sağlıyor. Tamamen doğalgaz gibi çevreci bir teknoloji ile oldukça kaliteli standartlarda, pratik bir şekilde ısınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesine yardımcı olan kombiler, dünyanın her yerinde olduğu gibi doğalgaz altyapısının yaygınlaştığı Türkiye’ de de yaygın olarak kullanılıyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan kombiler ile ilgili olarak da otomatik tahliye sorunu çok sık görülen Acıbadem Baymak Kombi Servisi merkezindeki arızalardan birisi konumunda bulunuyor.

Kombinin normal çalışma durumunda söz konusu soğuk su vanası kapalı durumda iken olağan şekilde ilerleme kaydediyor olabilir. Bu durumda 1.5 bar seviyesinde olan basınç, kombinin çalışması ile birlikte 1.7 bar ile 1.9 bar aralığına çıkış gerçekleştiriyor olabilir. Bu şekilde normal olan bu basınç seviyeleri soğuk su vanası açıldığında otomatik su tahliye yapabiliyor. Bunun nedeni ise bir şekilde yükselme yaşayan basınçtır. Basınç seviyesinin artış göstermesi sonucunda kombide otomatik tahliye sorunu meydana gelmektedir. Bu tip bir durumda kullanıcıların mutlaka profesyonel Ataşehir Baymak Kombi Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmesi gerekir. Bu şekilde bölgede en yakın lokasyonda bulunan tam teşekküllü gezici servis aracı ilgili adrese ulaşarak, gerekli olan müdahaleleri yerinde gerçekleştirecektir.

Kombideki otomatik su tahliye problemine yönelik olarak kullanıcıların mutlaka en kısa süre içerisinde profesyonel Sultanbeyli Baymak Kombi Servisi desteğine başvuru gerçekleştirmesi gerekir. Uzman kombi teknisyenleri tarafından kombide bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilen ana eşanjör hatalarını değerlendirmektedir. Çünkü bu tip bir sorun genel olarak kombinin iç yapısında bulunan ana eşanjör parçasında delinme meydana gelmiş ise ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte ana eşanjör delinmiş durumda ise kombideki basınç artış gösterir ve güvenlik vanası açılarak, su tahliyesi yapar. Bu tip durumda ise çözüm sağlanabilmesi için en etkili çözüm yalnızca kombinin eşanjör parçasının değiştirilmesidir. Bu şekilde kombinin yeniden normal su basıncı seviyesinde çalışma gerçekleştirerek, ısınma ihtiyaçlarını sorunsuz şekilde karşılayabilmesi sağlanabilmektedir.