Lenovo Legion 2 Pro Modeli, 8 Nisan Tarihinde Tanıtılacak

Lenovo’nun üst seviye özelliklere sahip oyun odaklı akıllı telefon modeli Legion 2 Pro, 8 Nisan’da Çin’de tanıtılacak. Çinli şirketin yeni oyun telefonu, piyasadaki ROG Phone 5 ve Red Magic 6 gibi modellere rakip olarak gelecek. Bununla birlikte yaklaşan modelin birtakım teknik özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu yazımızda cihaz hakkında bilinen detayları sizlere aktarıyor olacağız.

Akıllı telefon, Samsung’un 6,91 inç boyutunda ve Full HD+ çözünürlüğündeki E4 AMOLED paneline sahip olacak. Bununla birlikte bu ekran 144Hz tazeleme oranını destekleyecek. Aynı zamanda 720Hz çoklu dokunmatik örnekleme hızına sahip olacak. Black Shark 4 modeli de aynı dokunmatik örnekleme hızına sahiptir. Ancak Lenovo’nun yeni nesil modeli, daha küçük tepkime süresi ile birlikte Black Shark’ın da önüne geçmiş olacak.

Lenovo Legion 2 Pro Modeli Üst Seviye Bir Deneyim Sunacak

Lenovo Legion 2 Pro modeline Qualcomm’un 5G destekli Snapdragon 888 yonga seti güç verecek. Bununla birlikte şirket henüz yaklaşan modelin RAM ve depolama yapılandırmasını onaylamadı. Ancak bir AnTuTu verisinde ortaya çıkan özelliklere göre cihazda 16GB’a kadar LPDDR5 RAM mevcut olacak. Aynı zamanda 512GB’a kadar UFS 3.1 dahili depolama alanı yer alacaktır.

Ayrıca Legion 2 Pro modelinin en etkileyici özelliği iyi şekilde geliştirilmiş olan soğutma sistemi olacak. Akıllı telefon, çift fanlı turbo soğutma sistemine sahip olan dünyanın ilk akıllı telefon modeli olacak. Bu özel sistem sayesinde fazla performans gerektiren oyunlarda bile akıllı telefon soğuk bir şekilde kalacak. Aynı zamanda daha iyi bir oyun oynanış deneyimi sunacaktır.

Lenovo, yaptığı bir paylaşımla birlikte cihazın 90W hızlı şarj desteğine sahip olduğunu doğruladı. Ayrıca söz konusu modelde 5.500mAh kapasiteli büyük bir batarya bulunacaktır. Buna ek olarak bu hızlı şarj desteğinin detayları henüz tam olarak paylaşılmadı. Bununla birlikte Legion 2 Pro hakkında yeni detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Lenovo Legion 2 Pro Modeli, 8 Nisan Tarihinde Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak