Lenovo Legion, Oyun Telefonu Piyasasında Kendini Gösterecek

Lenovo’nun Legion oyun markasının son yıllarda gözle görülür, büyük bir başarısı var. Bu başarılı dönemin ardından şirket pazarını genişletmek için yeni yollar aramaya başlamıştı. Son zamanlarda ise Lenovo Legion oyun markasının akıllı telefon oyunlarına taşınacağı gündem olmuş durumda.

Lenovo Legiuon’un çıkaracağı oyun cep telefonu, Lenovo’nun üreteceği ilk oyun telefonu olmuş olacak. Şirket, yeni çıkacak olan bu yun telefonunun Snapdragon 865 işlemci taraflı destekleneceğini açıkladı.

Lenovo Legion bu pazarda Razer, Black Shark, Nubai Red Magic ve ASUS ROG gibi çok üst düzey rakipleri karşısına almış durumda. Bu oyun akıllı telefonlarının hepsi ileri düzey bir donanıma sahip. Hepsi uzun saatler sorunsuz oyun oynamayı garanti eder ve ve son derece bir teknoloji soğutma sistemini kullanıcılarına sağlar durumda. Yani Lenovo çıtanın oldukça yukarı çıktığı bir pazara giriş yapmak üzere. Şirketin çıkaracağı akıllı telefonları çıtayı geçemese bile en azından çıtanın altına düşmemesi lazım.

Lenovo, oyun telefonunun Snapdragon 865 işlemci ile çıkacağını resmi olarak açıkladı. Bu işlemci şuan küresel olarak mevcut işlemcilerin en iyisi durumda. 7mm Snapdragon 865 sekiz çekirdekli yonga seti 4 ARM Cortex-A77 tabanlı Kryo 585 performans çekirdeğini içerisinde bulunduruyor. Çekirdeklerin üçü 2.4GHz’lik bir yenileme hızına sahip ve bu çekirdeklerden biri 2.48GHz’lik bir yenileme hızına sahip durumda. Geriye kalan dört Kry 585 Cortex-A55 ile güçlendirilmiş çekirdek, 1.8GHz’lik yenileme oranına sahip. Hem CPU hem de GPU, öncekilerden% 25’e kadar daha iyi bir performans sağlıyor kullanıcılara.

Bu akıllı telefondan çağdaş telefonlar gibi 5G desteği, Wİ-Fİ 6, LPDDR5 bellek gibi özellikler bulundurmasını bekleyebiliriz.

Ancak bu konu hakkında henüz kesin bir söylem duymak mümkün değil çünkü Lenovo, telefonun çıkış tarihi veya sahip olduğu fiyat hakkında bir açıklama yapmış değil.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak