MacOtakara, Apple’ın iPhone 13 Tasarımı Hakkında Özel Bilgiler Paylaştı

MacOtakara son olarak yaklaşan 2021 iPad’ler hakkında bazı yeni detaylar vermişti. Japon blog bugün ise iPhone 13 hakkında özel bilgiler paylaştı. Bugünkü rapora göre Apple, daha kalın bir gövdeye sahip mevcut nesil ile aynı tasarımı koruyacak. Bunun yanı sıra, her iki Pro modelinin de aynı kamera modülüne sahip olması bekleniyor.

Çinli tedarikçilere göre dört iPhone 13 modellerinin tümü (bu nedenle Apple’ın tüm mevcut boyutları koruyacağını umuyoruz) düz kenarlı iPhone12 modelleriyle neredeyse aynı tasarıma sahip olacak. Cihazların yüksekliği ve genişliği değişmeden kalacağı söyleniyor. Ancak kalınlıkta 0,26 mm gibi bir artışın planlar dahilinde olduğu belirtilmekte.

Arka kameralara gelince, tasarım açısından bazı ilginç değişiklikler görebiliriz. Kamera çıkıntısı kalacak, ancak Apple, üç adet uzatılmış lens yerine tek bir kamera gibi görünmelerini sağlamak için üç lensi de kaplayacak bir safir cam ekleyebilir.

MacOtakara , iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in kamera modülünün aynı boyutta olacağını da kaydetti, bu da daha küçük Pro modelinin ultra geniş lens içeren 13 Pro Max ile tam olarak aynı kamera lenslerine sahip olacağını gösteriyor. sensör kaydırma stabilizasyonu ile. Geçen yıl Apple, yalnızca iPhone 12 Pro Max’te daha iyi sabitleme ve 2,5 kat optik yakınlaştırma içeriyordu.

Apple ayrıca, çıkaracağı yeni serinin bütün modellerinde daha küçük bir çentiğe izin verebilecek TrueDepth kameranın boyutunu azaltmak için üst alıcının konumunu değiştirdi. Önceki söylentiler ayrıca yeni serinin sadece Pro modellerinde değil, diğer modellerinde de LiDAR tarayıcıya sahip olacağını iddia ediyor.

Güvenilir analist Ming-Chi Kuo’nun söylediklerine göre: Tüm iPhone 13 modelleri düzenli olarak üretilip ve piyasaya sürülecekler. Bu da Eylül ayında gecikmeler olmadan satışa sunulmasını bekleyebileceğimiz anlamına gelir.

Kaynak