OnePlus 6T’nin Bir Kulaklık Jakına Sahip Olmayacağı Doğrulandı

Sadece birkaç gün önce OnePlus, 6T’nin ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip olacağını doğruladı. Bugün, telefonla ilgili bir başka önemli bilgiyi daha ortaya çıkardı ancak birçok OnePlus hayranı bundan memnun olmayabilir.

Kurucu ortak, Carl Pei, OnePlus 6T’nin bir ses jakına sahip olmadığını ortaya çıkardı. Evet, OnePlus 6 da bir ses jakına sahip son OnePlus telefon olabilir. Bu üzücü bir haber olsa da, bir gün geleceğini biliyorduk.

Carl Pei, bu bilgiye TechRadar ile özel bir röportajında verdi. OnePlus 6T’den bahsetmemesine rağmen, kelimeler “sonraki OnePlus telefon cihazı” idi. Tip-C Bullets kulaklıklarının bugün duyurulması ve birkaç ay içinde uygun bir lansman yapılmasına işaret etmekle birlikte, OnePlus 6T’ye atıfta bulunulmuştur.

OnePlus, jackı iki yıl geciktirmeye karar verdiklerini söyledi. Diğer üreticiler 3,5 mm ses jakını çıkarmak için hızlı olduklarında, Carl Pei kablosuz kulaklıklı kullanıcıların yüzdesinin düşük olduğunu belirtti. Bu yıl yapılan bir ankette, topluluklarındaki kullanıcıların yaklaşık %59’unun zaten bir çift kablosuz kulaklığa sahip olduğunu ve bunun da Bullets Kablosuz kulaklıkların piyasaya sürülmesinden önce olduğunu keşfettiler. Bullets Wireless’ın satışa sunulmasından sonra yüzdelerin daha yüksek olması bekleniyor.

OnePlus, ses jakının çıkarılmasının pil ömründe bir iyileşme gibi bir takım iyileştirmeler getirdiğini söylüyor. Bu daha büyük bir batarya anlamına gelebilir, ancak Carl Pei, “kullanıcıların farkına yetecek kadar önemli” olacağını söylemesine rağmen, bunu söylemedi.

Bir sonraki amiral gemisinin, eski kulaklıklarını 3,5 mm jak ile kullanmak isteyenler için bir adaptörle birlikte geleceği doğrulandı, ancak bir çift kulaklığın cihazla birlikte gönderileceğine dair bir teyit yok. OnePlus fiyatı düşük tutmak isterse, muhtemelen bir tane içermeyecektir. Bahsedilmeyen başka büyük gelişmeler de var.

OnePlus 6T’nin Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve ekran içi parmak izi tarayıcısı ve su damlası çentiği ile birlikte gelecek.