POCO X2’nin Resmi Tanıtım Tarihi Belli Oldu

POCO için bu hafta oldukça hareketliydi. POCO bağımsız bir marka olabilmek için Xiaomi‘den ayrıldı. Şirket, POCO’nun resmi Twitter sayfası üzerinden yeni telefonun yakında geleceğini duyurdu.

Twitter’dan paylaşılan gönderiye göre POCO’nun yeni modeli olacak POCO X2, Şubat 2020’de piyasaya sürülecek. Bu açıklamadan sonra beklentiler artmış durumda.

Şirket yeni telefonun isminin F2 mi yoksa X2 mi olacağına dair herhangi bir bilgi sunmadı. İlerleyen günlerde veya tanıtım gününde cihazın resmi isminin ne olduğunu zaten görmüş olacağız.

Şirketin Hindistan Genel Müdürü Manmohan verdiği bir röportajda, “Yeni telefonumuzu önümüzdeki ay tanıtacağız. Çevrimiçi olarak sunacağız ve daha sonra ek kanallardan da ilerleyeceğiz.” dedi.

Manhoman ayrıca POCO’nun Hindistan’da “bağımsız bir kimlik oluşturma” amacıyla yasal süreci başlattığını açıkladı. Bu marka, ülkede kendi satış, pazarlama ve ürün ekiplerini oluşturarak Xiaomi’den ayrı olarak faaliyet gösterecek. Elbette ki bu durum Xiaomi’den tamamen kopuk bir firma olacağı anlamına gelmiyor.

Bu yeni tanıtılacak telefonun bir amiral gemisi olmayacağı söyleniyor. Amiral gemisi yerine, Redmi K30 4G’nin küresel bir varyantının POCO X2 adıyla yeniden sunulacağı düşünülüyor.

Kaynak