Qualcomm Snapdragon 888 Pro Yonga Seti Birkaç Ay İçinde Tanıtılacak

Qualcomm, 5G destekli Snapdragon 888 yonga setini 2020’nin sonuna doğru piyasaya sürdü. Ancak buna rağmen şirket yeni mobil işlemciler geliştirmeye devam ediyor. Bununla birlikte Qualcomm’un daha güçlü olan bir mobil yonga seti geliştirdiği belirtilmektedir. Qualcomm Snapdragon 888 Pro ismiyle anılan bu yonga seti, yılın ikinci yarısında bir dizi amiral gemisi akıllı telefon modeline güç verecektir.

Yaklaşan işlemciyle alakalı detaylar Digital Chat Station tarafından geliyor. Bununla birlikte Snapdragon 888 Pro ismi yalnızca geçici bir isimdir. Dolayısıyla yaklaşan mobil yonga seti tanıtıldığında farklı bir isim ile karşımıza çıkabilir. Ayrıca bu işlemciden güç alan ilk akıllı telefon modelinin yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması beklenmektedir.

Bildiğiniz gibi Qualcomm, Snapdragon 865 Plus gibi mevcut işlemcinin yükseltilmiş versiyonunu piyasaya sürmüştü. Yaklaşan yonga seti de bu mantıkla geliştirilen bir mobil işlemci olacaktır. Ancak uzmanlara göre; Snapdragon 888 Pro yonga seti, Snapdragon 865 Plus’a kıyasla daha fazla akıllı telefonda karşımıza çıkacak.

Buna ek olarak ana çekirdek Cortex-X1’in Snapdragon 888’den daha yüksek saat hızına sahip olacağı bildirildi. Diğer çekirdekler saat hızlarını yüksek ihtimalle koruyacak. GPU, zaten oldukça yüksek saat hızına sahip olduğu için burada bir değişiklik görmeyeceğiz. Ayrıca Snapdragon 888’in ısınma sorunları ve daha yüksek saat hızına sahip Snapdragon 888 Pro’nun durumu daha da kötüleştirmeyeceği konusunda endişeler var.

“Qualcomm Snapdragon 888 Pro Yonga Seti Birkaç Ay İçinde Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak