Redmi, 2021 Yılında 108MP Kameralı Yeni Akıllı Telefonlar Tanıtacak

Redmi, Note 9 Pro 5G modelini ilk 108MP kameralı Redmi akıllı telefon modeli olarak tanıttı. Redmi K30 serisindeki tüm modellerin 64MP kameraya sahip olduğu düşünüldüğünde bu bir sürpriz olmuştu. Şimdi ise Redmi’nin Genel Müdürü Lu Weibing yeni bir açıklama yaptı. Ayrıca Açıklamada Redmi’nin 2021 yılında 108MP kameralı yeni akıllı telefon modelleri tanıtacağını ima etti.

Lu Weibing, firmaların bir ara ToF sensörlerini cihazlarına eklediğinden bahsetti. Ancak son zamanlarda şirket bu sensör türünü tercih etmeyi bıraktı. Bunun yerine farklı kamera kurulumları kullanıyorlar. Bununla birlikte Xiaomi ve Redmi, bu sensör furyasına katılmayan şirketlerden biriydi. Bu nedenle şirket yetkilisi bu konu üzerine de bazı açıklamalar yaptı.

Buna ek olarak yaptığı paylaşımda farklı durumlara da değindi. Ayrıca şirket yetkilisi, Redmi’nin bu yıl daha fazla 100MP kameraya sahip cihaz tanıtacağını açıkladı. Bu doğrultuda 108MP kamera sensörüne sahip farklı Redmi akıllı telefon modelleri görmeyi umuyoruz. Muhtemelen Samsung’un bu sensörüne sahip daha fazla Xiaomi cihazı göreceğiz.

Bununla birlikte Redmi K40 serisinin önümüzdeki ay piyasaya çıkacağı doğrulandı. Ayrıca herhangi bir model için kamera özelliklerinin ayrıntıları henüz ortaya çıkmamış olsa da, en az birinin 108MP kamerası olabilir. Redmi’nin ilk oyun odaklı telefonu ve 108MP birincil kamera ile piyasaya sürülebilen Redmi Note 10 serisi, bu yıl piyasaya sürülecek cihazlar arasında yer alıyor.

Aynı zamanda başka Redmi telefonları da planlanıyor. Çinli akıllı telefon üreticisi, bütçeye uygun modeller üzerinde çalışıyor. Bu modeller büyük olasılıkla ISOCELL HM2 sensörüne sahip olacak. Daha pahalı modeller ise Samsung’un Galaxy S21 Ultra modelindeki sensöre sahip olacak. O sensör ise ISOCELL HM3 olarak isimlendirilmektedir.

“Redmi, 2021 Yılında 108MP Kameralı Yeni Akıllı Telefonlar Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak