Redmi’nin Oyun Telefonu, Dimensity 1200 Yonga Setine Sahip Olacak

Redmi’nin Genel Müdürü, birkaç ay önce şirketin oyun odaklı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığını belirtmişti. O zamandan beri çok fazla detay ortaya çıktı. Bununla birlikte Digital Chat Station, Çinli şirketin gizemli oyun telefonu hakkında birkaç önemli detay paylaştı. Bu haberlere göre Redmi’nin oyun odaklı akıllı telefonu, MediaTek’in Dimensity 1200 yonga setinden güç alacak.

Yaklaşan cihazda, tıpkı Mi 11 ve Redmi K40 modelleri gibi küçük kamera delikli bir ekran tasarımı göreceğiz. Bununla birlikte cihazda düz bir OLED ekran paneline sahip olacaktır. Ayrıca bahsettiğimiz iki modelde de Samsung’un yepyeni E4 paneli bulunuyor. Buna ek olarak Dimensity 1200 yonga seti ile gelecek olan cihazda 5.000mAh kapasiteli oldukça büyük bir batarya yer alacak.

Büyük bataryanın yanı sıra akıllı telefonda elbette hızlı şarj desteği de bulunacaktır. Özellikle de oyun odaklı cihazlarda, şarj hızının yüksek seviyelerde olması oldukça önemlidir. Bunu göz önünde bulunduran Redmi, yeni oyun telefonunda 65W hızlı şarj desteği sunacak. Bu sayede sadece 30 dakika içerisinde akıllı telefonu yüzde 100 seviyesinde şarj edebileceksiniz.

Bu özelliklerin yanı sıra akıllı telefonda gelişmiş bir oyun deneyimi de sunulacak. Bunun için cihazda fiziksel tetik tuşlarının olması beklenmektedir. Aynı zamanda özel bir soğutma teknolojisini de bu cihazda görebiliriz. Uzun süreli oyun oynanırken cihaz ısınabiliyor. Bundan dolayı daha iyi bir performansı için cihazın serin tutulması gerekmektedir.

Şimdilik Redmi’nin yaklaşan oyun telefonu hakkında bildiğimiz detaylar bu şekilde. Akıllı telefonun 300 ile 380 ABD doları arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte piyasadaki en ucuz oyun telefonlarından biri olacağını belirtilmektedir. Söz konusu modelle ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Redmi’nin Oyun Telefonu, Dimensity 1200 Yonga Setine Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak