Samsung, Bu Sene Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir

Geçtiğimiz aylarda Samsung‘un Galaxy Note serisini sonlandıracağına dair birçok haber gördük. Bununla birlikte Güney Koreli şirketin Galaxy S serisine daha fazla odaklanmak istediği belirtiliyordu. Ancak geçen yılın sonlarında ortaya çıkan bir rapor ile şirketin bu seriyi sonlandırmayacağını öğrendik. Ancak şimdi yeni bir rapor, Samsung’un bu sene amiral gemisi yonga seti tedariği konusunda yaşanan sorunlar nedeniyle Galaxy Note 21 serisini piyasaya sürmeyeceği ortaya çıktı.

Her geçen gün daha fazla cihaz akıllı hale geliyor. Dolayısıyla bu cihazlar mikroçiplere ihtiyaç duyuyor. Sonuç olarak ise Qualcomm gibi yonga üreticileri, yoğun talebi karşılamak için gerçekli miktarda silikon yonga sağlamakta oldukça zorlanmaktadır. Özetlemek gerekirse elektronik endüstrisi, büyük bir silikon yonga seti sıkıntısı ile karşı karşıya kalmaktadır.

Galaxy Note serisi, bildiğiniz üzere Samsung’un amiral gemisi serilerinin başında gelmektedir. Bu nedenle şirket bu seride amiral gemisi işlemciler kullanmaktadır. Eğer bu yıl bir Note modeli tanıtılsaydı en yeni Snapdragon 888 veya Exynos 2100 işlemci ile karşımıza çıkacaktı. Ancak raporlara göre Qualcomm, amiral gemisi işlemcilere yönelik artan talep konusunda yeteri kadar üretim gerçekleştiremiyor.

Samsung CEO’su Koh Dong-Jin, yakın tarihli bir toplantıda bu durumdan bahsetti. Ayrıca Bloomberg’in haberine göre şirketin CEO’su, “Bu yıl Galaxy Note serisi olmayacak.” dedi. Yani bu ifadeye göre 2021 yılı içerisinde herhangi bir Galaxy Note modeli görmeyeceğiz. Ancak Samsung’un katlanır telefonlar veya S serisine odaklanmak için bu tercihi yapmadığını belirtelim. Ana sebep çip tedariğindeki sorunlardır.

Güney Koreli şirket yeni Galaxy Note modellerini bu yıl yerine 2022’de piyasaya sürecek. Ancak bazı ifadeleri sizlere aktarsak da henüz Samsung’un resmi iletişim kanalları üzerinden bu konu hakkında bir açıklama yapılmadığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte bu konuda yeni bilgiler geldikçe sizlere Teknobuk üzerinden aktarmaya devam edeceğiz.

“Samsung, Bu Sene Galaxy Note 21 Serisini Piyasaya Sürmeyebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak