Samsung Galaxy A01 Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor

Samsung, Galaxy A01 modelini en uzun Galaxy A serisi akıllı telefon modeli olarak piyasaya sürdü. Bununla birlikte Samsung Galaxy A01 modeli, Android 10 işletim sistemi ile birlikte kutusundan çıkmaktadır. Aynı zamanda cihazda One UI 2 arayüzü bulunmaktadır. Şimdi ise Güney Koreli şirket, bu model için Android 11 güncellemesi sunmaya başladı.

Galaxy A01 modeli, Android 11 güncellemesinin yanı sıra yeni arayüz sürümüne de kavuşuyor. Bu doğrultuda cihazın arayüz versiyonu One UI Core 3.1 olarak güncellenmektedir. Ayrıca bu yeni güncellemenin Galaxy A01 modeli yayınlanan için ilk büyük güncelleme olduğunu da belirtelim.

SamMobile’ın haberine göre bu güncelleme şu anda Rusya’daki kullanıcılara gönderilmeye başlandı. Bununla birlikte bu cihazlar için yayınlanan güncellemenin sürüm numarası da A015FXXU4BUD8 şeklindedir. Yeni güncelleme, Android 11 özelliklerinin yanı sıra birkaç One UI özelliğini de cihaza getiriyor. Aynı zamanda Nisan 2021 Android güvenlik yaması güncellemelerini de içermektedir.

Şimdilik yalnızca Rusya’daki kullanıcılar tarafından indirilebilse de kısa süre içerisinde hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde bu güncellemenin yayınlanmasını bekliyoruz. OTA yoluyla gönderilen güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın “Ayarlar” uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bunun için ayarlardaki “Güncelleme > İndir ve Kur” yolunu izlemeniz yeterlidir.

Eğer güncelleme ayarlarında herhangi bir güncelleme gözükmüyorsa bu güncellemenin henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle güncelleme için biraz daha beklemeniz gerekiyor. Galaxy A01 modelinin Android 12 güncellemesini alıp almayacağı konusunda ise henüz bir bilgiye sahip olmadığımızı belirtelim. Ancak bu model için güvenlik güncellemeleri yayınlanmaya devam edecektir.

“Samsung Galaxy A01 Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak