Samsung Galaxy A21s, Android 11 Tabanlı One UI 3.0 Güncellemesi Alıyor

Samsung, Aralık ayından bu yana uygun cihazları için Android 11 güncellemesini yayınlamaktadır. Bununla birlikte bazı modeller, bu güncellemeyi planlanandan bile önce aldı. Şimdi de Samsung’un Galaxy A21s modeli bu güncellemeyi planlanandan önce alan modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Güney Koreli şirket, söz konusu modele Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesi gönderiyor.

SamMobile tarafından yayınlanan bir rapora göre Samsung, Güney Kore’de Galaxy A21s modeli için One UI 3.0 güncellemesini yayınlamaya başladı. Bununla birlikte bu sistem güncellemesi, “A217NKSU5CUC7” aygıt yazılımı sürümüyle birlikte gelir. Daha öncesinde bu modelin Mayıs ayı gibi Android 11 güncellemesini alacağı belirtilmişti. Ancak Samsung, bu güncellemeyi planlanandan yaklaşık iki ay önce yayınlamış oldu.

Daha önceki güncellemeler gibi bu güncelleme de toplu olarak gönderilmektedir. Dolayısıyla bu modele sahip olan tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir. Ayrıca toplu olarak dağıtılıyor olsa bile güncellemenin bölgesel olarak yayınlandığını da belirtelim. Yani ülkemizdeki kullanıcılar biraz daha beklemeliler. Avrupa’da satışa sunulan versiyonlar ile aynı zamanda Türkiye’de de yayınlanacaktır.

Buna ek olarak güncellemenin cihazınıza ulaşıp ulaşmadığını da oldukça kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bunun için ilk olarak cihazınızdaki “Ayarlar” uygulamasına girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise bu bölümden “Yazılım” seçeneğini seçip güncellemenin gelip gelmediğine bakabilirsiniz.

Bununla birlikte Galaxy A21s modeli, muhtemelen yalnızca bir Android güncellemesi daha alacak. Ancak cihazın Samsung’un dört yıllık güvenlik yaması programına uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla bu cihaz için yeni güncellemeler yayınlanmaya devam edecek. Söz konusu cihazla ilgili yeni detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy A21s, Android 11 Tabanlı One UI 3.0 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak