Samsung Galaxy M01 Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor

Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy A01 modeli için Android 11 tabanlı One UI Core 3.1 güncellemesini yayınlamaya başladı. Bununla birlikte şirket, şimdi de Samsung Galaxy M01 modeli için aynı güncellemeyi yayınlamaktadır. Bu güncellemeyle birlikte ayrıca güvenlik yamaları da cihaza gönderilmektedir.

Galaxy M01 modeli için gönderilen bu güncelleme temel olarak Android 11 ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda şirketin One UI Core 3.1 arayüz sürümünü de içerisinde barındırmaktadır. Bununla birlikte Galaxy M01 için gönderilen bu güncellemenin ürün yazılım sürümü M015GXXU3BUD9 olarak belirtilmektedir.

Samsung, bu yazılım güncellemelerinin yanı sıra cihaza güvenlik iyileştirmeleri de sunuyor. Bu doğrultuda güncellemenin içerisinde Nisan 2021’de yayınlanan Android güvenlik yaması iyileştirmeleri bulunmaktadır. Bu sayede akıllı telefon, yeni özellikleri alırken güvenlik konusunda da daha iyi bir noktaya geliyor.

Cihazınızın güncellemeyi alıp almadığını kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve kur yolunu izleyebilirsiniz. Eğer bu seçeneklerde herhangi bir güncelleme yok ise henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla güncellemenin size gelmesi için bir süre daha beklemeniz gerekmektedir.

Söz konusu güncelleme, şu anda Rusya’daki kullanıcılar için mevcuttur. Ayrıca çok kısa bir süre içerisinde ülkemizdeki kullanıcılar için de güncellemenin yayınlanmasını bekliyoruz. Bununla birlikte Android 11’e kavuşan bu cihazın ileride Android 12’ye yükseltilip yükseltilmeyeceği konusunda ise henüz emin değiliz.

“Samsung Galaxy M01 Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak