Samsung, Galaxy S21 Serisinin Kutusundan Şarj Cihazını Çıkardı

Samsung, geçtiğimiz gün düzenlediği tanıtım etkinliği ile birlikte Galaxy S21 serisindeki üç akıllı telefon modelini ve yeni nesil Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklığını piyasaya sürdü. Bu tanıtımla birlikte herkesin korktuğu o durum da şirket tarafından doğrulanmış oldu. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Apple’ın yaptığını yaptı ve Galaxy S21 serisinin kutusundan şarj cihazını çıkardı. Böylece üç modelin de kutusu daha ince bir şekilde gelecek.

Daha önce bu konuyla alakalı birçok söylenti ve sızıntı ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki bu durum gerçek çıktı. Apple, 2020’nin son aylarında tanıttığı iPhone 12 modelleri ile birlikte artık cihaz kutusu içerisine kulaklık ve şarj cihazını dahil etmediğini duyurmuştu. ABD’li şirket, bu kararın sebebi olarak ise çevresel faktörleri öne sürmüştü. Apple, bu parçaları doğaya daha az zarar vermek ve çevreyi korumak amacıyla kutuya koymadığını söylemişti.

Apple ile Dalga Geçen Samsung, Kutudan Şarj Cihazını Çıkardı

Peki Apple ile zamanında bu durumdan dolayı dalga bile geçen Samsung geri kalır mı? Tabii ki kalmadı. Güney Koreli üretici, Apple’ın adımlarını takip etti ve aynı gerekçelerin ardına sığınarak Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra modellerinin satış kutularının içerisinde kulaklık ve şarj cihazını dahil etmedi. Şirketin bu karar ile ihtiyacı olmayan kişilerin gereksiz şarj cihazı fazlalığına sahip olmamasını amaçladığını söyleyebiliriz.

Samsung, zaten uyumlu bir şarj cihazına sahip olan kişilerin kutu içeriğine eklenecek ekstra bir şarj cihazına daha sahip olmasını istemiyor. Yeni tanıtılan Galaxy S21 serisinin resmi ürün sayfasında da “tam ihtiyacınız olan şeyle birlikte gelir – USB Type-C veri ve şarj kablosu, ejektör pimi ve Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu” ifadeleri kullanılmış durumda. Samsung, bu konuyla ilgili olarak Apple le dalga geçmişti. Daha sonrasında ise aynı eylemi kendisi gerçekleştireceği için bu gönderileri tüm sosyal medya hesaplarından kaldırdı.

Şarj cihazının yanı sıra kulaklık da artık kutudan çıkmıyor. Samsung zaten geçen yılın başında Note 20 ve Z Fold 2 modelleriyle birlikte kutuya kulaklık koymayı bırakmıştı. Galaxy S20 serisinde kutuda AKG markalı kulaklıklar yer alıyordu. Şimdi ise her ikisi de yok. Söz konusu bu durumu diğer üreticilerin de takip etmesi bekleniyor. Xiaomi de bildiğiniz gibi Mi 11 serisinde şarj cihazı vermiyor. Ancak bu uygulama, genel olarak yalnızca amiral gemisi modeller için geçerli olacak ve uygun fiyatlı modellerde şarj cihazı verilmeye devam edilecek.

“Samsung, Galaxy S21 Serisinin Kutusundan Şarj Cihazını Çıkardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak