Samsung Galaxy Z Flip2 Modelinin Batarya Kapasitesi Ortaya Çıktı

Samsung’un yeni nesil katlanabilir akıllı telefon modelleri hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Yakın tarihli bir raporda, Samsung’un Temmuz ayında katlanabilir ekranlı kapaklı Galaxy Z Flip2 modelini tanıtabileceği belirtilmektedir. Bununla birlikte bu cihazın SM-F711 model numarasına sahip olduğu ortaya çıktı. Şimdi ise Samsung Galaxy Z Flip2 modelinin batarya kapasitesi ortaya çıkmış durumda.

Güney Koreli teknoloji devi, yeni nesil akıllı telefon modeli için SafetyKorea sertifika platformundan onay aldı. Burada yer alan sertifikaya göre cihaz çift hücreli bir bataryaya sahip olacak. Aynı zamanda bu hücrelerin toplamda 3.300mAh kapasiteli bir batarya ortaya koyacağını belirtebiliriz. Bu batarya kapasitesi aslında geçen seneki modeller ile de benzerlik göstermektedir.

Daha önceden karşımıza çıkan bazı raporlar, yaklaşan model hakkında daha fazla bilgi sunmaktadır. Bu raporlara göre Galaxy Z Flip2 modelinde 6,9 inç boyutunda bir ekran göreceğiz. Aynı zamanda bu ekranda bir kamera deliği olacak. Bu ekranın 120Hz tazeleme hızını desteklemesi de ihtimaller dahilindedir.

Samsung’un bu seride kullandığı katlanan yapı, cihazın maliyetini arttırmaktadır. Dolayısıyla Güney Koreli şirket, bu maliyeti bir noktadan kısmak istiyor. Bunun belki de en kolay yolu cihazın işlemcisini amiral gemisi bir işlemci yerine biraz daha düşük seviye bir işlemci olarak tercih etmektedir. Ancak elbette Samsung bu noktada kötü bir işlemci tercih etmeyecektir. Orta seviye ve 5G desteğine sahip olan bir yonga seti kullanmasını bekleyebiliriz.

Buna ek olarak yeni nesil Galaxy Z Flip2 modeli, gelişmiş bir UTG ekrana sahip olacak. Bu gelişmiş ekran, önceki modellere kıyasla daha iyi bir dayanıklılık sunacaktır. Bununla birlikte akıllı telefon 128GB ve 256GB depolama alanı seçeneklerine sahip olacak. Samsung, yeni modelini mor, yeşil, siyah ve beş gibi çeşitli renk seçenekleri ile satışa sunacak. Ayrıca akıllı telefon, Android 11 tabanlı One UI 3.5 arayüzü ile ön yüklü olarak gelecektir.

“Samsung Galaxy Z Flip2 Modelinin Batarya Kapasitesi Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak