Vivo’nun iQOO 9 Modeli Daha Büyük Batarya İle Gelecek

Vivo, iQOO 7 modelini birkaç hafta önce Çin’de düzenlediği etkinlikte duyurmuştu. Ayrıca söz konusu model, Snapdragon 888 işlemcisine sahip dünyanın ikinci akıllı telefonu olmuştu. Aynı zamanda satışa çıktığı ilk gün, şirket 200 milyon Yen’den fazla gelir elde etmeyi de başardı. Şimdi ise gözler Vivo’nun iQOO 9 modeli üzerinde çevrilmiş durumda.

Yeni amiral gemisi model, beraberinde birtakım yenilikler ve iyileştirmeler getirdi. Pil kapasitesi ise önceki model olan iQOO 5 Pro’nun aynısı olarak kaldı. Vivo iQOO 7 modeli, iQOO 5 Pro’ya kıyasla daha büyük bir ekrana sahiptir. Ancak buna rağmen iki cihazda da 4.000mAh kapasiteli bir batarya yer almaktadır.

Batarya kapasitesi konusunda iQOO 7 modeli, müşterilere hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ancak yaklaşan iQOO 9 modeli için durum farklı olacak. Vivo iQOO 9 modelinin daha yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip olacağı belirtildi. Bununla birlikte bu bilgi, Çin’in popüler akıllı telefon uzmanı Digital Chat Station’dan geliyor.

Digital Chat Station’a göre Vivo, yeni bir çift hücreli bataryaya geliştiriyor. Hücrelerin her biri 2155mAh kapasiteye sahipken, birleşik nominal kapasitesi 4310mAh’dir. Bununla birlikte bu pilin önce iQOO 9 ile birlikte gelmesi bekleniyor. Birleşik tipik kapasitenin yaklaşık 4400mAh olduğu söyleniyor. Bu da iQOO 3’ün içerisindeki pil ile aynı kapasitedir.

Ayrıca bu, üreticilerin son derece hızlı şarj olan cihazlar için kullandığı, çift hücreli bir pildir. Vivo iQOO 9’un da tıpkı iQOO 7 ve iQOO 5 Pro’da olduğu gibi 120W hızlı şarj desteğine sahip olmasını bekliyoruz. Daha büyük pil, kullanıcılar için daha fazla ekran süresi anlamına gelmektedir.

“Vivo’nun iQOO 9 Modeli Daha Büyük Batarya İle Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak