WhatsApp Web, Yakın Zamanda Telefonunuz Olmadan Çalışacak

WhatsApp Web’i kullanırken en büyük sorunlardan biri de telefonunuzu kesintisiz bir şekilde internete bağlı tutmanızın gerekmesidir. Bununla birlikte WhatsApp, bu sorunu çözmek ve çoklu cihaz desteği için bir süredir çalışmaktadır. Mesajlaşma devi şimdi de WhatsApp Web sürümü için bir başka özellik üzerinde çalışmalar yürütmektedir.

Bu yeni özelliği WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan Android ve iOS kullanıcıları deneyimleyebilecek. Bununla birlikte özellik tamamlandığında ise kararlı sürüm olarak yayınlanacak. Söz konusu bu özellik ile birlikte artık WhatsApp Web’i kullanmak için akıllı telefonunuzun internete sürekli olarak bağlı kalması zorunlu olmayacaktır.

WABetaInfo’ya göre, beta programına katılırsanız en fazla dört masaüstü cihazı bağlayabilirsiniz. Ancak sohbet etmek istiyorsanız diğer WhatsApp kullanıcılarının da uygulamalarını güncellemeleri gerektiğini unutmayın. Ayrıca rapor, WhatsApp’ın yeni bir sürümünü kullanıyorsanız Web sürümü üzerinden arama yapabileceğinizi de belirtmektedir.

Şu anda WhatsApp Web beta programı tüm WhatsApp beta kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Bununla birlikte, şirketin beta programını öngörülebilir gelecekte, umarız önümüzdeki haftalarda tüm test kullanıcılarına genişletmesini bekleyebiliriz. Test programının hem WhatsApp hem de WhatsApp Business uygulamaları için mevcut olduğu söyleniyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması, telefonunuz olmadan da Web sürümünü kullanabilmeniz için çok daha önceden planlamalar yapıyordu. Ancak bu özellik üzerinde geliştirme çalışmaları yakın zamanda başlamış gibi gözüküyor. Şirketin bu özelliği beta sürümünde sunmaya başladığını biliyoruz. Dolayısıyla birkaç ay sonrasında tüm kullanıcılar için yayınlanmasını bekleyebiliriz.

“WhatsApp Web, Yakın Zamanda Telefonunuz Olmadan Çalışacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak