Xiaomi Mi 11 Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başladı

Xiaomi, 2020 yılının sonunda yeni MIUI 12.5 arayüz sürümünü duyurdu. Bununla birlikte Çinli teknoloji devi, yeni güncellemeyi alacak cihazların listesini de paylaştı. Şimdi ise bu listede yer alan Xiaomi Mi 11 modeli, yeni MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı. Söz konusu model için güncellemenin beklenenden bile erken yayınlandığını belirtelim.

Yeni yazılım güncellemesinin boyutu çok büyük değil. Ancak güncellemeyle birlikte Mi 11 kullanıcılarına birkaç yeni özellik sunulmaktadır. Aynı zamanda cihazda mevcut olan bazı yazılımsal hatalar da bu güncellemeyle giderilmektedir. Bununla birlikte güncelleme şimdilik Çin’deki Mi 11 kullanıcıları için yayınlanıyor. Diğer ülkeler için de birkaç hafta içerisinde yayınlanmasını bekliyoruz.

Söz konusu güncellemenin dosya boyutu 461MB olarak belirtilmektedir. Bu güncellemeyle ayrıca Mi 11 modeline “Android Gesture Turbo” özelliği de geliyor. Aynı zamanda yonga setinin performansını iyileştirmektedir. Bununla birlikte MIUI 12.5 güncellemesi, bazı Mi 11 cihazlarındaki rastgele yeniden başlatma hatasını da düzeltiyor.

Yeni MIUI sürümüyle birlikte arayüzde gezinme deneyimi daha akıcı ve daha hızlı hale geliyor. Aynı zamanda arayüzdeki animasyonlarda da çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Kullanıcının dokunma tepkisini daha iyi hale getiren bu MIUI sürümüne ek olarak Mi 11 modelli için Google’ın Mart ayı güvenlik yaması güncellemeleri de gönderilmektedir.

Bu güncellemenin 30 Nisan tarihinde gönderilmesi planlanmıştı. Ancak Xiaomi, güncellemeyi planlanan da erken yayınlayarak hepimizi şaşırttı. Bununla birlikte MIUI 12.5 arayüz güncellemesinin bu ayın sonunda Mi 10, Mi 10 Pro ve Mi 9 SE modelleri için de yayınlanmasını bekliyoruz. Diğer güncellemeler hakkında yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi 11 Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak