Xiaomi Mi 8 Serisi, MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde amiral gemisi modelleri için Çin’de MIUI 12.5 güncellemesini yayınlamaya başladı. Aynı zamanda Çinli şirketin bu güncellemeyi yakında 28 cihaza daha göndermesi beklenmektedir. Bununla birlikte bir Xiaomi yöneticisi, MIUI 12.5’in eski modeller için yayınlanacağını söyledi. Ayrıca Xiaomi Mi 8 serisi, MIX 2S ve MIX 3 gibi daha eski modeller için yayınlanacağını da doğruladı.

Çinli şirket, MIX 2S ve MIX 3 modelleri için Ağustos 2020’de MIUI 12 güncellemesini göndermişti. Ayrıca MIX 2S modeli piyasaya sürüldüğünde MIUI 9 arayüzü ile kutusundan çıkıyordu. Öte yandan MIX 3 modelinde ise MIUI 10 arayüzü mevcuttu. Ancak şimdi bu iki modelle birlikte Mi 8 serisindeki modeller de şirketin yeni nesil MIUI 12.5 arayüz güncellemesine kavuşacak.

Bu güncelleme, MIX 2S modeli için dördüncü büyük güncelleme olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca MIX 3 modelinin ise almış olduğu üçüncü büyük arayüz güncellemesi olacak. Bununla birlikte Xiaomi’nin yazılım destek dönemi geçmesine rağmen eski amiral gemisi modelleri için bu güncellemeleri sunacak olması gerçekten etkileyici ve taktire şayan bir durumdur.

Buna ek olarak Mi 8 serisindeki tüm modeller bu güncellemeyi almayacak. Ancak serideki Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition’ın MIUI 12.5 güncellemesi alacağını şirket doğruladı. Ayrıca bu iki model geçtiğimiz sene son büyük MIUI 12 güncellemesini almışlardı.

Xiaomi, her geçen gün yeni arayüz sürümünü mevcut modellerine göndermeye devam ediyor. Bununla birlikte önümüzdeki günlerde şirketin bu güncelleme listesine başka modelleri de dahil ettiğini görebiliriz. Bu tarz bilgiler geldikçe sizleri her zaman olduğu gibi yine haberdar etmeye devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi 8 Serisi, MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak