Xiaomi, Üç Yeni Tablet Modelini Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

Huawei’nin akıllı telefon pazarındaki kaybettiği payı Çinli üreticiler kendi tarafına çekmek için yeni nesil akıllı telefon modelleri ile karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte bu şirketlerin en başında da elbette Xiaomi geliyor. Ayrıca Huawei’nin etkili olduğu pazarlardan biri de tablet pazarıdır. Çinli şirket, ürettiği tablet modelleri ile Android tarafında önemli bir alternatif sunmaktadır. Şimdi ise Xiaomi, amiral gemisi işlemcilerden güç alan üç yeni tablet modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Xiaomi’nin üzerinde çalışmış olduğu yaklaşan tablet modelleriyle ilgili yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Çinli şirket, birkaç yıl boyunca yeni tablet modeli piyasaya sürmedi. Ancak bu yıl güçlü bir şekilde bu sektörde yeniden faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan yeni rapora göre Xiaomi, üç yeni tablet tanıtacak. Aynı zamanda bu cihazlar Qualcomm’un Snapdragon 800 serisi yonga setlerinden güç alacak.

Yaklaşan cihazlar, 800 x 2560 piksel çözünürlüğünde bir IPS ekrana sahip olacak. Bununla birlikte bu ekran 120Hz tazeleme oranı sunacak. Ayrıca bu ekranın 410 nit parlaklığa sahip olacağı belirtilmektedir. Bu üç modelden birisinde 48MP ana kamera ve iki adet 12MP yardımcı kameraya sahip olan bir üçlü kamera kurulumun olacağı söyleniyor.

Aynı zamanda modellerden birinde de dörtlü kamera kurulumu göreceğiz. Bu kurulumdaki kameraların ultra geniş açılı, makro ve derinlik algılayıcı sensörler olacağını belirtebiliriz. Cihazlardan birine Snapdragon 860, diğerine ise Snapdragon 870 işlemcisi güç verecektir.

Bununla birlikte bu modeller NFC, kablosuz şarj ve ultra hızlı şarj gibi teknolojileri de beraberinde kullanıcılara sunacak. Her üç tabletin de Mi Pad hattı altında piyasaya sürüleceği söylenmektedir. Bununla birlikte bu cihazların Android tabanlı MIUI arayüzü ile kutusundan çıkacağını belirtebiliriz. Buna ek olarak cihazlar hakkında yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Xiaomi, Üç Yeni Tablet Modelini Piyasaya Sürmeyi Planlıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak