Yaklaşan OnePlus 9 Pro Modeli, Geekbench’te Ortaya Çıktı

2021 yılına oldukça yaklaştık. Önümüzdeki yılın ilk aylarında birçok akıllı telefon üreticisi tarafından yeni modeller göreceğiz. Bu şirketlerden biri de OnePlus olacak elbette. OnePlus’ın yaklaşan OnePlus 9 Pro modeli, Geekbench’te ortaya çıkmış durumda. Cihazın Ocak ayının ikinci haftasında gelmesi beklenen Galaxy S21 serisi ile benzer bir tarihte tanıtılması bekleniyor.

OnePlus’ın yeni seriyi erken bir tarihte tanıtacağına dair söylentilerin yanı sıra şirketin Mart 2021 tarihli bir lansman etkinliğinde de bu yeni nesil akıllı telefon modellerini piyasaya sürebileceği belirtiliyor. Ancak tüm bu spekülasyonlar ortalıkta dolanırken Çinli akıllı telefon üreticisinin OnePlus 9 Pro modeli Geekbench testindeki çekirdek testleriyle birlikte karşımıza çıkmış durumda.

Akıllı telefon, sadece birkaç gün önce “LuBan LE2117” model numarası ile ortalıkta görünmeye başlamıştı. Şimdi ise ortaya çıkan Geekbench testindeki model numarasının OnePlus 9 Pro modeli ile eşleştiğini görmekteyiz. OnePlus’ın yaklaşan modeli, Android 11 ile kutudan çıkacak ve 8GB RAM tarafından desteklenecek. Cihazın anakartının kod adı ise “lahaina” olarak belirtiliyor.

OnePlus 9 Pro modelinde, sekiz çekirdekli ve 1.80Ghz temel frekansa sahip bir işlemci yer alacak. Karşılaştırma puanlarına baktığımız zaman işlemci tekli çekirdek testinde 1122 puan ve çoklu çekirdek testlinde ise 2733 puan almayı başarıyor. Bu performans skorlarının Qualcomm’un Snapdragon 875 işlemcisine ait olduğu düşünülüyor.

OnePlus 9 serisi, yüksek yenileme hızlarına sahip AMOLED ekranlarla birlikte gelecektir. Henüz şirket tarafından doğrulanmamış raporlar, yenileme hızının 144Hz’e ulaşabileceğini söylüyor. Ancak bu, standart sürüm 120Hz yenileme hızına sahipken OnePlus 9 Pro ile sınırlı olabilir. OnePlus 9 serisinin 65W hızlı kablolu şarj ve 40W hızlı kablosuz şarj desteği ile geleceği de belirtilen detaylar arasında.

“Yaklaşan OnePlus 9 Pro Modeli, Geekbench’te Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak