Yeni Hamilelik Belirtileri

Gebelik hesaplama annenin son adet döneminden itibaren 14 gün ve 9 ay 10 gün geçmesi sonrasında belirlenen günün bebeğin yaklaşık doğum tarihi olarak adlandırılması dır. Ancak bebeklerin büyük bir çoğunluğu 9 ay 10 gün içerisinde doğmaz. Bu sebepten dolayı bu yöntem kesinlik arz etmemekle birlikte anneliğe bebeğin doğum tarihi ile ilgili genel bir bilgi vermektedir. Bu yöntem daha çok bebeğin hangi ayda doğacağını kesin olarak bilebilir.

Hamilelik belirtileri hamileliğin başlamasından aşağı yukarı bir hafta içerisinde ortaya çıkan çeşitli semptomlardır. Bu semptomlar genel olarak mide bulantısı baş ağrısı genital bölgede akıntı gibi şekillerde ortaya çıkmaktadır. Bu belirtiler ortaya çıkmaya başladıktan sonra eğer hamileliğinizi mümkün kılacak bir durum yaşandı ise bir hamilelik testi yapılması doğru olacaktır. Bu semptomların ortaya çıkış sebebi hamilelik ile birlikte salgılanmaya başlayan hormonların farklı seviyelere çıkması ile vücudun bunlara gösterdiği tepkidir.

MS hastalığı kesin bir tedavisi bulunmamakla birlikte erken teşhis için hayati bir önem taşıdığı bir hastalıktır. Bu hastalığı basitçe özetleyecek olursak;  bağışıklık sistemi bir sebepten dolayı zararlı ve zararsız hücreleri birbirinden ayırt edememeye başlar ve sonuç olarak vücutta yaygın olarak bulunan sinir hücrelerine sanki onlar hastalık yayan virüs dermiş gibi saldırmaya başlar bunun sonunda zarar gören sinir hücreleri merkezi sinir sisteminde arızalara yol açmaya başlar. ve bilinmelidir ki MS hastalığı kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir.